OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Společnost Evo House staví domy z masivních dřevěných panelů. Tyto panely se vyrábí v halách, kde jsou zajištěny optimální podmínky pro jejich přesnou výrobu.  

Konstrukce panelů odpovídá certifikovaným skladbám a splňuje tak nejnovější požadavky na statiku, požární odolnost i akustiku, která se od dnešních moderních dřevostaveb očekává. 

Panel je zvenku opláštěn termofasádou a zevnitř předsazenou protipožární konstrukcí.  

Pracujeme jen s kvalitními vstupními materiály, mají tak vysoký podíl na výsledné kvalitě bydlení.  


Konstrukční dřevo 

Konstrukční hranol KVH je stavební materiál určený pro moderní dřevostavby. Hranoly KVH se vyrábí ze sušeného, pevnostně tříděného smrkového řeziva, které je délkově napojené zazubeným spojem a mají přesně definované a stálé vlastnosti.

Výhody:

 • Stálé vlastnosti
 • Vynikající pevnostní vlastnosti
 • Malé ztráty díky vytříděným surovinám - kvalitní řezivo
 • Kvalitní konstrukce – rozměrová stálost
 • Bez formaldehydu – neškodí zdraví
 • Efektivní použití v konstrukcích

Dřevěné trámy použité v konstrukci domu jsou sušené na normu ČSN a strojně opracovány pro maximální přesnost konstrukčních detailů. 


Knauf unifit

Unifit 037 je stavební tepelná a akustická izolace z minerální vlny se zvýšenou pružností. Technologie pojení ECOSE® využívá pojivo na rostlinné bázi a dodává minerální vlně typickou hnědou barvu. Výrobek Unifit 037 je označen značkou CE, která dokladuje splnění všech kritérií podle harmonizované normy EN 13162. Revoluční technologie výroby skelné vlny s pojivem bez formaldehydu.


Při výrobě používáme až 80% recyklovaného skla a pojivo z rychle obnovitelných zdrojů.
Skelná vlna s ECOSE Technology získala certifikát Eurofins Gold a hodnocení "výjimečný materiál". Vyhovuje přísným emisním normám na obsah těkavých organických látek, což je velmi důležité pro kvalitu vzduchu v interiéru.


Fermacell  

Používaný k oboustrannému opláštění Vašeho domu je jak stavební a protipožární deskou tak i deskou do vlhkých místností. Řada testů státních i nezávislých institutů potvrzuje: konstrukce jsou vyráběny racionálně a poskytují nejvyšší míru pevnosti, ochrany proti požáru, hlukové a tepelné izolace. Vedle zvláštních požadavků na kvalitu je kladen největší důraz na stavebně - biologickou nezávadnost desek, které podstatnou měrou přispívají k dobrému klimatu domova. 


Parozábrana 

Parozábrana je alfou omegou technologie difuzně uzavřené konstrukce.
Parozábrana Würth WÜTOP® db 200 je vysoce hodnotná polyetylénová (PE) fólie modré barvy s kontrolovaným vysokým povrchovým napětím. Oblasti použití Pro vytváření parotěsných a vzduchotěsných vrstev. S ohledem na její vysokou účinnost, životnost a odolnost proti stárnutí tvoří důležitou součást certifikovaných izolačních systémů. Odborně provedené vzduchotěsné spoje fólií vytvořené s pomocí certifikovaného systémového příslušenství vykazují vysokou odolnost proti stárnutí (> 50 let, protokol o zkoušce PB SO-126/02 z Univerzity Kassel), čímž naplňuje požadavky ETAG 007 (řídíci pokyn pro evropská technická schválení ETAG 007 – Dřevěné rámové stavební sestavy).


Instalační předstěna 

Instalační předstěna je důležitým prvkem domu, která slouží svým majitelům pro několik účelů. 

Navíc slouží pro vedení rozvodů elektřiny a vody. Vše se děje v předstěně a je tedy eliminováno narušení parozábrany neodborným zásahem do stěny.  

Vzhledem k použití desky Fermacell můžete na zeď pověsit jednotlivá břemena pouze pomocí vrutů popř. běžně dodávanými hmoždinkami pro duté stěny. Stačí si jen pohlídat, aby vrut či hmoždinka nepřesáhla délku 5 cm. 


Podlaha 

V přízemí je složena tepelnou izolací v síle 16cm  a betonovou vrstvou  5cm. Tato skladba Vám zajistí vynikající ochranu před chladem a přispívá k celkové ekonomice bydlení. 

V patře je skladba 2cm kročejové izolace pro útlum hluku a 5cm betonu. Výhodou použití betonu v patře je přitížení stropní konstrukce dřevostavby a zlepšení akustických vlastností.  


Strop a šikminy 

Stejně jako v konstrukci samotné je v šikminách použitá izolace Knauf Unifit (její vlastnosti jsou popsány výše). 32cm izolace má příznivý vliv na protihlukové a protipožární nároky. V neposlední řadě opět šetří Vaši peněženku na vytápění, při vysoké zdravotní nezávadnosti. 


Okna 

Okno je velmi důležitou součástí domu. Jsou na něj kladeny vysoké nároky, neboť plní funkční i estetickou úlohu.  

VEKA SOFTLINE 82 MD 

Řada plastových oken a balkónových dveří je provedena z šestikomorových profilů křídla a sedmikomorových profilů rámu systémem VEKA SOFTLINE 82 MD.

Plastové profily jsou vyztuženy pozinkovanými výztuhami tl. 1,5mm.

Zasklení oken a balkónových dveří je provedeno v základním provedení z izolačního trojskla.

Díky svým tepelnětechnickým parametrům je výplň zvlášť vhodná pro nízkoenergetické a pasivní objekty.

Díky tomu můžete znatelně snížit Vaše náklady na vytápění a zároveň zlepšit úroveň Vašeho bydlení:

 • profil VEKA SOFTLINE 82 MD splňující kvalitativní třídu A dle EN 12608
 • sedmikomorové profily rámu okna
 • šestikomorové profily rámu křídla
 • konstrukční (stavební) hloubka rámu i křídla 82 mm
 • součinitel prostupu tepla rámu Uf = 1,0 W/(m2K)
 • součinitel prostupu tepla celého okna Uw = 1,2 – 0,75 W/(m2K)
 • trojstupňové celoobvodové těsnění
 • celobvodové kování MACO MULTI-MATIC
 • barevnost a design profilů – speciální fólie (z jedné nebou obou stran)

Topení 

Spousta lidí má v sobě předsudky vůči vytápění elektřinou. Ty pochází z dob starých technologií kde izolační parametry staveb nikdo neřešil a na vytápění takového domu padaly obrovské částky. V dnešní době kvalitních izolací už není potřeba nákladně prohřívat neizolované podlahy a stěny, tudíž je takové vytápění daleko ekonomičtější než tomu bývalo.  

Do Vašich domů je použito podlahové topení českého výrobce Fénix.  

Topné folie a kabely jsou moderní, velmi efektivní a úsporné vytápění, vhodné především pro vytápění nízkoenergetických domů. Topné folie ECOFILM se jen v ČR prodávají již téměř 20 let, dceřiná společnost FLEXEL ve Velké Británii je nejstarším výrobcem topných folií s historií výroby již od roku 1972. Životnost topných folií ECOFILM až 50 let, poskytované záruky jsou tedy podloženy zkušenostmi a praxí. 


Střecha 

Střecha je velmi důležitá součást každého domu. Není určeno, že dřevostavba musí mít určitý typ krytiny. Je možno použít jakoukoliv technologii, avšak z hlediska moderních trendů je stále více využívána ocelová krytina. Není se čemu divit vždyť má několik výhod, přestože budí u mnoha investorů neopodstatněnou nedůvěru. Nejčastější obavou je zvýšená hlučnost v případě deštivého počasí. Představa klepajících kapek budí obavy. Obytné podkroví má dostatečné množství izolace, které mimo své tepelněizolační vlastnosti má i výborné akustické vlastnosti z hlediska zvukové pohltivosti. 

 • Rychlá pokládka 
 • Vysoká životnost 
 • Nulová nasákavost 

Ze všech krytin nejméně zatěžuje konstrukci krovu 


Rekuperace

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, tuto potřebu mít nebudete, a to díky kontinuální výměně vzduchu. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2. Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Zajistí větrání Vašeho domu, abyste vždy dýchali čerstvý vzduch.


Dodavatelé moderních TZB technologií pro všechny typy dnešních novostaveb, které vytvářejí příjemné a zdravé mikroklima v interiéru staveb
inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.