Technologie výstavby

Kvalitní vstupní materiály mají vysoký podíl na výsledné kvalitně bydlení.

Pracujeme proto pouze s certifikovanými materiály, které splňují požadavky na statiku, požární odolnost a akustiku.
O vše se vám postarají naši zkušení a vyškolení pracovníci.
Prověření dodavatelé
Veškeré materiály a technologie, které si nezpracováváme sami odebíráme pouze od ověřených a spolehlivých dodavatelů.
Montážní služby
Postaráme se o veškeré přípravné, montážní i úklidové práce při stavbě samotné, ale i při instalaci veškerých technologií.
Zkušenosti
Na trhu působíme již od roku 2016, a máme tak s realizací dřevostaveb a instalací moderních technologií mnoho zkušeností.
Poradenství
Jestliže si nejste s čímkoliv jistí nebo zkrátka potřebujete radu odborníka, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Rádi vám se vším poradíme.
Konstrukce dřevostavby

Konstrukce

Nejpodstatnější součástí dřevostaveb je samozřejmě dřevo. Využíváme proto robustní dřevěné panely, které jsou zvenku opláštěny termofasádou a zevnitř předsazeny protipožární konstrukcí.

Jako stavební materiál jsou využívány konstrukční dřevěné hranoly, určené pro moderní dřevostavby a vyrobené ze sušeného smrkového řeziva, které je délkově napojeno ozubeným spojem.
Mezi jejich hlavní výhody patří zejména:

Vynikající a stálé pevnostní vlastnosti
Malé ztráty díky vytříděným surovinám
Zdravotní nezávadnost (neobsahují formaldehyd)

Izolace

Dřevostavby se mohou chlubit svými skvělými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi či protipožární odolností.

K tomu jim dopomáhají technologie Knauf Unifit, Fermacell či instalce parozábrany nebo instalační předstěny. Tyto vrstvy by měly být nedílnou součástí každé dřevostavby.

Tepelná a akustická izolace z minerální vlny
Protipožární deska sloužící k oboustrannému opláštění domu
Parozábrana zabraňující pronikání vodní páry do konstrukce
Evohouse panel

Rekuperace

Dřevostavby mohou být díky této technologii ještě více energeticky nenáročné, než jste si doposud mysleli. Rekuperační jednotky totiž umí zajistit kontinuální výměnu vzduchu uvnitř domu za čerstvý venkovní vzduch a odváděné odpadní teplo pak využít k jeho předehřevu.
1
Princip rekuperace

Rekuperační jednotka tvoří v podstatě plíce vašeho domova. Zajistí mu totiž neustálý přísun čerstvého vzduchu. Zároveň však tento čerstvý vzduch otepluje od vzduchu odváděného a zbavuje jej prachu, pylů a alergenů.

2
Filtrační vlastnosti

Jestliže máte doma alergika nebo zkrátka chcete dýchat skutečně čistý vzduch, pak je pro vás rekuperační jednotka to pravé. Díky filtraci totiž dokáže zbavit přiváděný vzduch všech škodlivin, alergenů, prachu či pylů. Zkrátka všeho, co byste při větrání rádi nechali venku.

3
Větrání kdykoliv potřebujete

Větrání prostoru probíhá díky této technologii se zavřenými okny. To však neznamená, že si nebudete moct okno otevřít tak, jak jste zvyklí. Rekuperační jednotka má však své největší využití v období, kdy je žádoucí udržovat v domě stálou a příjemnou teplotu, zatímco venku je příliš velká zima nebo naopak teplo.

4
Výkon rekuperační jednotky

Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí vašim požadavkům na teplotu vnitřních prostor. Tyto informace si jednotka přebírá na základě teplotních čidel.

Interiér dřevostavby

Vnitřní prostory

Skvělé vlastnosti mají u dřevostaveb také prvky určené do jejich vnitřních prostor, jako jsou podlahy, stropy a šikminy nebo okna.

Všechny totiž taktéž obsahují některý z druhů tepelné či akustické izolace, která má přímý vliv na kvalitu budoucího bydlení a vaši peněženku.

Podlaha – kromě 6 cm betonu (včetně pater) se pokládá dalších 16 cm tepelné izolace v přízemí a 2 cm v patrech
Strop a šikminy – izolace Knauf Unifit o výšce 32 cm, která má příznivý vliv na protihlukové a protipožární nároky
Okna – řada plastových oken VEKA SOFTLINE 82 MD, která jsou vhodná zejména pro nízkoenergetické a pasivní objekty

Topení

Mnoho lidí má v sobě vůči vytápění elektřinou předsudky. Ty však pochází z dob, kdy byly izolační parametry budov na bodě mrazu a vytopení takového domu pak stálo obrovské částky.

Dnes je však vytápění mnohem ekonomičtější, než bylo tehdy, a to právě díky izolačním vlastnostem moderních domů. K těmto účelům využíváme podlahové topení českého výrobce Fénix. Podlahové vytápění je složeno z topných folií a kabelů, které jsou:

Moderní
Efektivní a úsporné
Životaschopné až po dobu 50 let
Podlahové topení